OBVESTILO ZA STARŠE – delovanje vrtca od 1. 4. 2021 – 11. 4. 2021

Spoštovani starši!

Vlada RS je sprejela Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in visokošolskih zavodih. Odlok velja od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021. Vrtci bomo organizirali nujno varstvo.

OD 1. 4. 2021 – 11. 4. 2021 BO VRTEC VITANJE ZAPRT.

NUJNO VARSTVO

Nujno varstvo bo organizirano za otroke, katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji in v poklicnih gasilskih enotah.
Odlok določa, da se zaposlitev staršev ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca (drugi odstavek 2. člena), kar pomeni, da morajo starši (oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec) vrtcu predložiti ustrezno potrdilo o zaposlitvi. Prosimo, da potrdilo dostavite do četrtka 1. 4. 2021.

Oprostitev plačila staršev za vrtec v času od 1. 4. do 11. 4. 2021
V času zaprtja vrtcev oziroma ko vrtci zagotavljajo samo nujno varstvo, so starši, katerih otroci vrtca ne bodo obiskovali, plačila oproščeni. Koriščenje nujnega varstva je za starše plačljivo.

Morda vam bo všeč tudi...