POSLOVNI ČAS VRTCA

Vrtec posluje skozi vse leto, vsak delovnik,
od ponedeljka do petka
od 5.30 do 16.00.
Ob sobotah, nedeljah in praznik vrtec ne posluje.

V Enoti vrtec Vitanje se delovni čas letno spreminja glede na potrebe staršev, ter racionalno organizacijo življenja in dela vrtca. Med prazniki in šolskimi počitnicami ter v poletnih mesecih, ko je v vrtcu prisotno manjše število otrok, vrtec zaradi lažje organizacije dela nekatere oddelke združuje na osnovi predhodno zbranih anketnih vprašalnikov staršev o prisotnosti otrok v vrtcu.
Med božično-novoletnimi prazniki ter ob vseh šolskih počitnicah (v času jesenskih, zimskih,prvomajskih) je vrtec odprt za otroke, ki nujno potrebujejo varstvo. Tak dogovor je sprejet zaradi lažje organiziranosti letnih dopustov delavk vrtca, saj te lahko koristijo letni dopust le v času počitnic. Med poletnimi počitnicami je vrtec zaprt en teden (v začetku avgusta) zaradi obnovitvenih del oz. generalnega čiščenja.